TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş CHP Grubunu ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Resepsiyonu’nda yeni anayasa konusunda TBMM’de grubu bulunan bütün siyasi partilerle görüşeceğini belirtti.

CHP Grubu’nu ziyaret eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Lideri Özgür Özel ile görüştü. Özel, ziyaret için gelen Kurtulmuş’u kapıda karşıladı. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. İkili görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, yeni anayasaya dair sürecin müzakereyle olacağını belirtirken “Anayasa yapım süreci ile ilgili görüşleri aldım. İçerikle ilgili konuşmadık, usul konuştuk” dedi.

Özel de görüşmeyi “Sorumluluğumuzun farkındayız, parti içinde konuyu değerlendireceğiz” sözleriyle değerlendirdi.

KURTULMUŞ: İÇERİK DEĞİL USUL KONUŞTUK

Kurtulmuş görüşmenin ardından şu açıklamalarda bulundu:

“Anayasa’nın içeriği ile ilgili bir kelime konuşmadık, usul konuştuk. Partilerin anayasaları olmaz, anayasa teklifleri olur, milletin anayasası olur. Benim içinde yapıcı ve verimli bir görüşme oldu. Hep birlikte bir yol bulacağız. Mayıs ayının sonuna kadar grubu bulunan siyasi partilerden fikirlerini alacağız. Önümüzdeki sene Meclis açıldığında müzakere başlar ve sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. Kararı Meclis verecektir, milletvekillerimizin oylarıyla yapılacak. Bu süreçte yapıcı diyaloğumuzu bütün siyasi partilerimizle sürdüreceğiz”

Meclis Başkanı’nın aynı gün grup toplantısını yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüşmesi bekleniyor.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x